با استفاده از دارالترجمه رسمی شهر، شما می‌توانید ترجمه سرفصل دروس خود را از زبان فارسی به انگلیسی و یا دیگر زبان‌ها انجام دهید و با توجه به تجربه بالا در این زمینه، میتوانیم در مدت زمان کوتاه و با کیفیت بالا این کار را انجام دهیم.

ترجمه سرفصل‌های شما اگر شامل هر یک از موارد زیر باشد، تاییدیه‌هایی که در ادامه آنها ذکر شده است را حتماً دارا می باشد:

ترجمه سرفصل دروس با مهر شورای عالی برنامه‌ریزی و همچنین وزارت علوم( ترجمه سرفصل دروس وزارت علوم به انگلیسی ) قابل تایید می‌باشد.

ترجمه سرفصل دروس دانشگاه آزاد با مهر سازمان مرکزی قابل تایید می‌باشد.

ترجمه سرفصل دروس دانشگاه‌های علوم پزشکی با استفاده از ارائه گواهی تایید بلامانع است و می‌توانید تاییدیه ترجمه را با استفاده از این گواهی دریافت نمایید.

برای انجام ترجمه های سرفصلها باید درخواست تقاضا داشته باشید. این تقاضا شامل دو نوع گواهی می‌باشد که در ادامه آنها را آورده ایم

برای دریافت این دو نوع گواهی، شما باید شخصاً با در دست داشتن ریز نمرات و یا گواهی فراغت تحصیل، به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه نمایید. البته این کار را می‌تواند نماینده شما با داشتن وکالت رسمی انجام دهد.
ترجمه سرفصل دروس دانشگاه آزاد - سرفصل دروس وزارت علوم به انگلیسی

تهیه سرفصل جهت ترجمه سرفصل دروس

آن دسته از عزیزان هموطن که تصمیم به ادامه تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور را دارند ، از دانشگاه های مورد نظر درخواست سرفصل یا سیلابس دروس گذرانده آنها در دانشگاه آزاد اسلامی را می نمایند. جهت تهیه سرفصل مورد نظر اقدامات زیر باید انجام گردد

ابتدا از قسمت سرفصل های سایت ، سرفصل رشته مورد نظر خود را انتخاب نمائید و از آن پرینت تهیه فرمائید بعنوان مثال دانشجویی که ورودی سال 80 دوره کارشناسی رشته مهندسی کامپیوتر میباشد مجاز به پرینت سرفصل مصوب سال  82 نیست بنابراین شما باید سرفصل مصوب حداقل سال 80 یا قبل از آن را تهیه کنید. البته فعلاَ فقط اخرین سرفصل های مصوب قرار داده شده است و چنانچه سرفصل مناسب ورودی خود را پیدا ننمودید (یعنی سال ورود شما به دانشگاه قبل از تاریخ تصویب سرفصل های مزبور باشد)باید حضوراَ به دفتر سازمان مرکزی جهت تهیه سرفصل مراجعه نمائید

2- تکمیل فرم تقاضای دریافت سرفصل و دریافت کد رهگیری

3-مراجعه به سازمان مرکزی به آدرس تهران – اشرفی اصفهانی -انتهای سیمون بولیوار – دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات – سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی – معاونت آموزشی – دفتر مطالعات و برنامه ریزی آموزشی جهت ممهور نمودن سرفصل ها و دریافت نامه
سرفصل دروس و ترجمه آن یکی از کارهای مهمی است که خیلی از دانشجویانی که میخواهند به خارج از کشور بروند با آن روبه رو میشوند. مسئله اول در اینکار گرفتن سرفصل و کار شاق دیگر ترجمه آن است.

ترجمه رسمی سرفصل دروس برای همه رشته ها

معمولا ترجمه سرفصل هم برای دارالترجمه ها وقت گیر است و هم وقت زیادی از دانشجویان تلف میکند. چون دانشگاه آزاد، وزارت علوم و … فقط متن فارسی سرفصل ها را دارند و ترجمه آن به هیچ عنوان یافت نمی شود، فکر کردم بیاییم جایی در همین سایت ایجاد کنیم که بچه هایی که سرفصل هایشان را ترجمه کرده اند متن آنرا به صورت فایل آپلود کنند تا افراد دیگری هم که به ترجمه های آن احتیاج پیدا می کنند بتوانند از آن استفاده کنند.

بدین صورت که دانشجو متن ترجمه شده را روی یک سی دی ریخته و آنرا به دارالترجمه بدهد و فقط بخواهد انرا برایش مهر و امضا کرده و به تایید برساند. در این صورت هزینه ها به کمتر از نصف کاهش می یابد و خود دارالترجمه هم مایل به این کار است.

توجه داشته باشید که در این موارد حتما از دارالترجمه بخواهید فایل سرفصل را در اختیارتان قرار دهد تا بعدا هم بتوانید از ان استفاده کنید.

البته برای تایید سرفصل باید کارهای مقدماتی را انجام بدهید که اگر نمیدانید به من بگویید تا در همین تاپیک برایتان بگویم. اما سرفصل کلیه رشته های دانشگاه آزاد را میتوانید از اینجا بگیرید:

سیلابسهای هر درس یعنی صورت ریز موارد و موضوعاتی که باید طی یک ترم تحصیلی توسط مدرس (استاد) در کلاس تدریس شود.این موارد توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تک تک دروس هر رشته تعیین ،تصویب و ابلاغ شده است. یک نسخه (کپی)آن معمولا” در هر دانشگاه و دانشکده یا گروه درسی مربوطه وجود دارد.اما شما برای دریافت نسخه تائید شده آن که برای ترجمه لازم است ،باید به وزارت علوم و برای دانشگاه آزادی ها باید به سازمان مرکزی دانشگاه واقع در دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات، بخش سازمان مرکزی دانشگاه آزاد مراجعه کنید.

شما برای ترجمه رسمی سرفصل دروسفقط کافی است با دارالترجمه رسمی شهر تماس حاصل نمایید تا در زمان کوتاه توسط مجرب ترین مترجمان این کار انجام شود.